דף הבית >> הסיבה והתוצאה
 

 
למה מגיעים?
אנו פונים לטיפול, לקשר, ליחסים עם איש מקצוע כאשר אנו חשים סבל, חוסר שביעות רצון גדולה או רצון להתפתח, להעמיק-רצון ליותר.

הסבל מכתיב את היחסים שלנו עם העולם ומגדיר אותנו פעמים רבות ביחסים עם יחידים ועם החברה. אנו חשים שאין מפלט והוא מלווה אותנו ברוב שעות היממה הן מבחינה גופנית והן רגשית. מדובר בשאלות קיומיות בסיסיות וברור לנו כי זה הקושי המרכזי של החיים שלנו ויש לנו רצון לנסות ולחפש משהו אחר, אפשרויות אחרות.


חוסר שביעות רצון גדולה היא תחושה שלמרות שישנם כמה תחומים בחיים שלנו שמתפקדים בצורה טובה או סבירה הרי ישנם תחומים מהותיים שאינם כך. קיימת הרגשה לא טובה וייתכנו, לעיתים,  גם תחושות גופניות מלחיצות.

התנועה לנסות לגעת ולבחון תחומים אלו, היא תנועה אמיצה. להוסיף ולהרחיב את יכולת הקשב והתבוננות שלנו גם לתחומים שאנחנו לא חזקים בהם. עבור אדם אחד היה פירוש הדבר לנוע לנושאים של אינטימיות, יחסים, הורות וכיוצא באלה, ועבור אחרת - תנועה לכיוון של בחינה מקצועית, קריירה, אסרטיביות וכיוצא באלה.

חוסר שביעות רצון הוא איזור שבו אנחנו נדרשים לבחירה: האם אנחנו רוצים להסתפק בקביעה בוגרת לכאורה "ככה זה בחיים" ו"העיקר שאנחנו שורדים", או להחליט שמגיע לנו, ויש בנמצא משהו אחר- טוב יותר ומאפשר יותר.


הרצון להתפתח להעמיק הוא-רצון ליותר. ייתכן שאנחנו מרוצים בחיינו. עברנו תהליכי התפתחות והקשבה כאלה ואחרים,  ועם זאת אנחנו מעוניינים להמשיך ולהעמיק. רצון זה נובע פעמים רבות גם מהצורך לחקור ולגלות שאלות רוחניות עמוקות יותר,  לאחר שנושאים גשמיים ונפשיים  קיבלו מענה מספק במהלך החיים עד כה.רצון החקירה הזה מתיישב עם העובדה שאנחנו כל הזמן בדרך ושהחיים מעצם מהותם הם שינוי מתמיד.  


ומה מגלים?
התהליך מאפשר לנו לגלות כי אנו לא עוסקים בבעיה ובפיתרון אלא בפיתוח מרחב, בשינוי גישה לאירועים ומהותם.

אנו זונחים אט אט את תפיסת ה"בעיה" מול "פיתרון" ועוברים להתאמן בנוכחות נושמת לדברים כפי שהם. כתוצאה מהאמון, האימון והטיפול מתפתח מרחב וגדל החופש לבחירות שלנו. אנחנו מתכוונים יותר אל הדרך ופחות אל המטרה. התגובה האוטומטית פוחתת וגדלה היכולת להשהות, לקבל, לחקור, וכתוצאה מכך גדלה האפשרות לפעול פעולות מדויקות יותר ומטיבות לנו וליקרים לנו.


 
באיזה כלים אני משתמש?

למעשה כל מה שנדרש מאיתנו לעשות - זה פשוט להיות בתשומת לב.
היכולת לשים לב לדברים ניתנה לכל אחד מאיתנו.
הכלים שאנחנו משתמשים בהם מטרתם להגדיל ולהעמיק את היכולת הזו.
לשים לב מה קורה ברגע הנוכחי :לנשימה, לתחושות הגוף, לרגשות, למחשבות.

אנו עושים זאת על ידי הקשבה לנשימה ועל ידי דיבור -  שמטרתו לשתף את האחר במה שמתרחש אצלנו עכשיו.
קיימת גם אפשרות למגע תומך - שמטרתו לתמוך בנו בהקשבה שלנו למה שקורה עכשיו, כאשר מה שקורה הוא בלתי נסבל או בלתי אפשרי לנו ברגע הזה.


העולם שאנו חווים מוצף גירויים, תחושות, הסחות דעת.
תשומת לב למה שקורה עכשיו היא מאוד פשוטה – פשוטה אך לא  קלה.
תמיכה בכלים שונים ומגוונים תוך כדי שיתוף והסכמה לגבי כל כלי וכלי מאפשרים לנו, בעזרת המטפל, לשים לב לתחושות, רגשות וחוויות שלא היו מתאפשרות לנו לולא תמיכה זו, ולממש את הכמיהה שלנו להשתוות הנפש.
 
 
המפגשים מתקיימים בקליניקה בתל אביב ובזכרון יעקב.        
  דוא"ל : avirechtman@gmail.com      נייד:  054-3181788
   
  ייעוץ תוכן, עיצוב ובניית אתר : רונית אטלינגר click4u
  
לייבסיטי - בניית אתרים