דף הבית >> "חבר לדרך"
 

 
פעמים רבות עולה במפגשים הראשונים  השאלה מה המקצוע שלי? בחברה שלנו בדרך כלל כל עבודה שיש בה התבוננות רגשית מקושרת מיד למקצוע פסיכולוג. ישנם גם עובדים סוציאליים, פסיכיאטרים, מטפלים בהבעה ויצירה ועוד.

בהכשרתי הטיפולית אני מטפל מוסמך בדרמה תרפיה ובוגר התוכנית לפסיכותרפיה אינטגרטיבית מזרח מערב באוניברסיטת תל-אביב, אולם הכשרות אלא לא מגדירות אותי מכיוון שהן מתווספות להכשרות רבות נוספות בעלות ערך שלמדתי ויתרה מכך, הן חסרות מהות פנימית חשובה ויקרה.


ההגדרה שמדויקת לי היא "חבר לדרך".
במהות העמוקה של הדברים אני מקיים במפגש חברות לדרך.


המושג משלב את ה'חברות', שמצביעה על מימד 'היחסים',
ואת 'הדרך' שקיים בה המימד הרוחני האינסופי.

במובן זה 'חבר לדרך' מנסה לשלב בין החבר הרוחני למטפל. במסורת הבודהיסטית נקרא המושג קליאנהמיטה, ובמסורת היהודית אנחנו מכירים את מושג החברותא.


המטופל הוא בעל הידע האמיתי עבור עצמו - מכיוון שהידע הופך לבעל ערך רק כאשר המטופל מצליח להיות באינטימיות עם הנוכח אצלו כאן ועכשיו.
אני משקיע מנוכחותי ככל יכולתי על מנת לקיים ולתמוך בנוכחות של המטופל, וכאשר שנינו חולקים את הרגע אנו חווים נוכחות משותפת ואת ההתהוות ההדדית שלנו.

מכיוון שהדרך אין סופית, הקשר אינו מותנה בפתרון בעיה מסוימת, בהצלחה או בכישלון אלא ביכולת לקיים מפגישה לפגישה נוכחות משותפת.הקשר הוא מהות עצמו ולימוד סוג כזה של קשר תומך ביכולת לקיים מפגש נכון עם העולם הסובב אותנו.

ובמילים אחרות: "אהבה מה היא מבקשת? מבקשת את עצמה להיות".
 
 
 
המפגשים מתקיימים בקליניקה בתל אביב ובזכרון יעקב.        
  דוא"ל : avirechtman@gmail.com      נייד:  054-3181788
   
  ייעוץ תוכן, עיצוב ובניית אתר : רונית אטלינגר click4u
  
לייבסיטי - בניית אתרים