דף הבית >> מתוך התהליך
 
מטופלים כותבים אודות התהליך :
 
 יעל (שם בדוי) מספרת :

עם אילו מטרות הגעתי לתהליך ?

נזקקתי לקשר טיפולי שייתן לי תמיכה, יציבות.
רציתי להעמיק את האיכויות שהרגשתי שכבר יש לי  - היכולת לשים לב למה שקורה, לגוף, לקחת את מה שהתחיל להתפתח עם תרגול המדיטציה – אבל זה היה מאד ראשוני ולא ברור - ולהפוך את זה לכלים נגישים בחיים עצמם.
ברמת הקשר חיפשתי תחושה של שוויון, הדדיות, והבחירה שלי בך כמטפל - גבר - הראתה לי גם שיש עוד מטרה והיא לפגוש נוכחות גברית בתוך סיטואציה שיש בה ביטחון, כנות, ואפשרות להיפתח ולסמוך באופן מוחלט.
 
מה שקורה לי בתהליך..
התרחבות ופתיחה, של היכולת שלי להיות עם רגשות - טובים וגם קשים, להיות עם סיטואציות טעונות מבלי להילחם אבל עם קשב לעצמי. עם שקט. להיות פתוחה למנעד הרבה יותר רחב של אפשרויות בלי לאחוז ברעיון "נכון".
 
הקול הפנימי שלי פחות זקוק לוודאות. יותר קל לי לשאול שאלות ולהישאר איתן. וכשהקול שלי מדבר אני בוטחת בו יותר ויותר ושומעת אותו בבהירות יותר.דברים שהיו מעוררים הרבה קושי ורגשות קשים וצורך בקונפליקט, בתחילת התהליך, איבדו את העוצמה הזאת - ככל שהשקט ותחושת המרחב הפנימי והאמון גדלו.
 
אני מרגישה תחושת אמון ענקית שהלכה והתרחבה כל הזמן מתחילת התהליך. ויחד אתה גם האהבה והיכולת לחוות אותה ולא רק כשנעים.בתחילת התהליך חשבתי שאפשר לסמוך - אבל עד גבול מסוים. יש מקום שבו הצורך שלי יתקל בסירוב  או באי אפשרות להיענות. אבל גיליתי כל פעם מחדש שהיכולת שלך להיענות ולהיות איתי במה שקורה היא גדולה, רחבה ושלווה.
האמון  הזה הוא אמון בקשר שלנו, אמון בך, אמון בי, אמון בזה שהדברים קורים ושיש פעולה נכונה שקורית מתוך הקשבה וסבלנות.
 
הקשר שלנו הוא סוג של עוגן בשבילי שחלחל פנימה והפך לחלק ממני. אני שומעת את נקודת המבט שהתהליך שלנו מציע מדברת כבר מתוכי. כמובן שהרבה פעמים השיחה אתך מחדדת דברים ומאפשרת לדברים להתגלות מתוך הדיבור והדיאלוג. אבל בנוסף לכך יש גם חלק שכבר קיים מאד בתוכי.
 
הלב שלי נפתח, כל הזמן עוד ועוד. קיבלתי את תחושת ההדדיות והביטחון שרציתי, יותר ממה שחשבתי שניתן, קיבלתי אפילו תחושה של חברות ונינוחות. אני חושבת עליך כעל מורה שלי, מורה לדרך.
 
מה הייחודיות של התהליך
שכל הזמן מה שקורה עכשיו הוא העוגן שלנו. והיכולת שלי לשאול בעצמי את עצמי בתוך החיים: מה קורה עכשיו? הלכה וגדלה.שיש לי כאן מרחב מאד חי שבו אני יכולה לשמוע נקודת מבט של גבר מבוגר ממני עם פרספקטיבה קצת אחרת, לפעמים הורית, לפעמים גברית, ותמיד פשוט אנושית.
 
הייחודיות של התהליך שהוא מביא את התרגול של הדהרמה והמדיטציה לתוך החיים באופן מאד ברור ומעשי, עם החמלה והחוכמה והאהבה. יש בו מקום להכל, לכל הרגשות ולכל החוויות.
 
לפעמים אנשים שואלים אותי איזה מין מטפל זה שאת הולכת אליו? הוא פסיכולוג? לא. מה אתם עושים?
אנחנו מדברים.
לפעמים אנחנו שותקים (וזו שתיקה אחרת ממה שהכרתי).
לפעמים אנחנו עושים מדיטציה.
לפעמים אנחנו פשוט יושבים ביחד עם מה שקורה באותו רגע.
לפעמים אנחנו יושבים ולא ברור מה קורה.
לפעמים אנחנו מסתכלים אחד על השני המון זמן.
אנחנו מקשיבים. זה מה שאנחנו עושים!
בתהליך הזה אין "מטרה" או ציפייה או "אמת" מסוימת שצריך להגיע אליה. באותו מובן שבבודהיזם אין מטרה מלבד להיות חופשיים יותר ומאושרים יותר.
 מה שהכי מיוחד בו זה שיש בו כל כך הרבה אהבה.

 ...................................................................................................................... 

מורן (שם בדוי) מספרת :
 
  
עם אילו מטרות התכוונות הגעתי לתהליך ?
המטרה העיקרית הייתה לשפר את המצב הרגשי שלי. רציתי שיהיה לי טוב יותר.חיפשתי דרך להתחזק ולמצוא אהבה וכח בתוך עצמי. הרגשתי שאני זקוקה לעזרה כדי להצליח לעשות את זה.
 
באופן מפורט יותר: עברה שנה אחרי פרידה כואבת מבן זוג ועדיין התקשיתי להתגבר על זה. במשך תקופה ארוכה חיפשתי חום מבחוץ עד שהבנתי שכדי להתחמם באמת אני צריכה לחפש את החום הזה בפנים. עשיתי כמה צעדים בכיוון, אבל הייתי צריכה הדרכה וליווי ותמיכה כדי להמשיך בתהליך.
 
הרגשתי עצובה ומבולבלת לעיתים קרובות. הרגשתי שלא מצאתי את מקומי (בזוגיות, בעבודה, בחברה, אולי גם במקום המגורים). לא ידעתי איך לשאול מה מקומי ובטח לא איך לענות על זה.
 
משהו על הבחירה במטפל: היססתי אם אני רוצה או מוכנה לטיפול. לא ידעתי איזה סוג של טיפול אני צריכה או איך למצוא מטפל מתאים. ידעתי שהבחירה במטפל היא קריטית. היו לי כמה חברות שהיו בתהליך טיפולי וכולן היו מרוצות, אבל שמתי לב שאצל אחת מהן התרחש שינוי גדול בשנתיים האחרונות. הדבר הבולט ביותר שהבחנתי בו היה שבכל פעם שבאתי אליה והיא פתחה את הדלת הופתעתי עד כמה היא יפה!
הפנים שלה השתנו ממש, קרנו, משהו נפתח בהן. גם הקול שהיה קצת ביישני בעבר, קצת מצחיק בכוונה, השתנה. צורת החשיבה שלה, התפיסה, האופן שבו התמודדה עם דברים שקרו בחיים שלה. משהו טוב קרה לה, התפתח במשך הזמן ועשה שינוי עמוק. רציתי את זה גם בשביל עצמי. ראיתי בזה עדות ברורה לטיפול מוצלח.
 

מה קורה לי, מה גיליתי בתהליך?
הדבר המורגש ביותר שקורה לי הוא שאני לא לבד יותר.מישהו מלווה אותי. נמצא איתי. כל הזמן. פיסית במפגשים, או בהתכתבויות באי-מייל ואם צריך גם בטלפון, ובכל זמן אחר הוא נמצא איתי בהרגשה.
הפחד מהדברים שעולים בתוכי קטן בזכות זה. הביטחון מאפשר לדברים לעלות.אם זה קשה אני כותבת מייל. אם זה בלתי נסבל אני מתקשרת.

נראה שדברים נרגעו קצת. למדתי טכניקות להתמודד עם מה שבא. למדתי שהכל משתנה כל הזמן. למדתי שהמפגש הבא תמיד מגיע ושתמיד יש שם בשבילי מישהו שמבין ותומך ומציע אהבה ללא תנאי וקבלה אינסופית, ומתבונן על הדברים יחד איתי באופן נטול ביקורת או שיפוט.
אני לומדת לקבל את העצב ואת הכאב ואת האהבה. לומדת שהכאב הוא לא אויב, שהוא חלק בלתי נפרד מהחיים ושזה בסדר. שאין כאב שאי אפשר לעמוד בו. לומדת לשהות במחיצתו, כשהוא עולה, בלי להיות בסבל.

מתוך ההתבוננות והקבלה, ההרפיה והאיזון, מתקבלת תמונת-נפש בהירה יותר ומתאפשר לי לעשות בחירות נכונות יותר. למדתי גם שמה שבאמת נכון עבורי הוא גם הנכון עבור אנשים שבאים איתי במגע ועבור הסביבה שלי.יש בתהליך המיוחד הזה משהו שמעורר צורך לחלוק עם אנשים נוספים את הדבר הזה שאני מקבלת.
  

מה הייחודיות של התהליך הזה?
 יש בתהליך התייחסות למכלול של גוף, נפש, שכל ורוח. התהליך מתרחש בכל הרמות.מתבוננים בכל אחד מאלה. חווים בכל אחד מאלה. והאלמנטים האלה תומכים אחד בשני.מתבוננים בתחושות שעולות בגוף, ברגשות, במחשבות.
 
משתמשים בטכניקות של מדיטציה כדי לאפשר לדברים לעלות, כדי לשים לב, וכדי לתרגל קבלה של כל דבר שעולה, להישאר שקטים ומאוזנים מול זה ולהתייחס באהבה למה שיש.
 
עוסקים רק במה שעולה עכשיו, שקיים ברגע. נוגעים גם בעבר ובעתיד כאשר אלה עולים תוך כדי התבוננות.בהקשר הזה, אי אפשר לתכנן או להתכונן לפגישות. אי אפשר לצפות את מה שיעלה ברגע המפגש.
 
ישנם כלים שונים שעומדים לרשותו של המטפל. מלבד השיחה והמדיטציה השתמשנו עד כה גם במגע ובישיבה על הרצפה אחד מול השני, בתרגילים פיסיים, ובכתיבה. המטפל מתאים את אופי הפגישות לצרכים השונים והמשתנים של המטופלים.
 
המטפל מחבק. אחת החוויות החזקות עבורי במהלך הטיפול הוא החיבוק. שם באים לידי ביטוי החום והאהבה, התמיכה והקבלה ונחווים באופן עמוק ועוצמתי ומחוללים שינוי של ממש.
 
התשלום עבור הטיפול הוא מעין תרומה, "דאנה". אין מחיר נקוב.כל אחד משלם כפי יכולתו ורצונו ונדיבות ליבו. השיטה הזאת מאפשרת לכל אחד בכל זמן לגשת ולהיות בתהליך. השיטה מאפשרת תשומת לב למה שמקבלים ולמה שנותנים בתמורה. היא מעוררת שאלות והתמודדויות עבורנו, המטופלים שאינם מורגלים בדרך הזאת.
 

 
 
המפגשים מתקיימים בקליניקה בתל אביב ובזכרון יעקב.        
  דוא"ל : avirechtman@gmail.com      נייד:  054-3181788
   
  ייעוץ תוכן, עיצוב ובניית אתר : רונית אטלינגר click4u
  
לייבסיטי - בניית אתרים