דף הבית >> פיתוח אישי בארגונים
 
 
השאלות של התפקוד שלנו והנוכחות פוגשות אותנו בכל תחום בחיים.

עולם העבודה הוא בעל משמעות עצומה מבחינתנו, דרכו אנחנו מספקים את צרכינו הפיזיים, הנפשיים והרוחניים. האם זה עולם  שיש בו רק כפיה והכרח? או מקום שבו אנחנו יכולים לאהוב ולפתח את היצירתיות שבנו?

השאלות והלבטים הנוגעים בתפקוד ובנוכחות שלנו פוגשים אותנו בכל תחום בחיים, לכן פיתוח מודעות והקשבה בעולם העבודה, שבו אנחנו נמצאים לעיתים שעות רבות של היממה, יכולים להשפיע לטובה גם על תחומים אחרים של חיינו.


לעיתים אנחנו זקוקים להוכחה שהעבודה הפנימית יכולה לעבוד ב"חיים האמיתיים" של ארגון ופרנסה. ולעיתים אנחנו מוכנים ורוצים להרחיב את איכות העבודה, היצירה והנתינה שלנו לאחרים גם דרך העולם הארגוני.

מניסיוני, יכולתו של מנהל להשפיע על הארגון שהוא עובד בו ולקדם אותו, מוגבלת,  במקרה הטוב, עד התאמה לנקודה אליה הגיע הוא  עצמו בהתפתחות האישית של תשומת הלב והנוכחות.
ניסיוני הרב בליווי מנהלים ודרגים בכירים בעולם העבודה מאפשר לי ללוות ולתמוך גם בתהליכי התפתחות השמים דגש על התפקיד המקצועי ועל העולם הארגוני.

את התהליך ניתן לקיים גם על ידי מימון של מקום העבודה, כאשר זה מכיר בצורך ובחשיבות של הפיתוח האישי והארגוני של המנהל, ומוכן להביא את הביטוי וההכרה בכך הלכה למעשה - הן במימונו והן בהקדשת זמן עבודה.
 
 
המלצות:
קשה להגדיר את המהות של הפגישות עם אבי. זה לא פגישה עם פסיכולוג ולא מאמן (coach), אין לשיחות תוכנית מוגדרת ואין יעד ברור להשגה. מה שמצאתי זה עוגן בסערת השבוע, מקום שעוזר לכייל את ההקשבה הפנימית, מנקה את הרעשים, מזקק את המחשבה והתודעה מכל התסריטים והדימויים שאני (כמו כל אחד) שבוי בתוכם. מקום שמתרגל דממה פנימית המאפשרת לשמוע מה נכון לי וללמוד לעשות את ה"דבר הנכון".
 
המיומנות שעובדים עליה של הקשבה פנימית בחיי היום-יום השפיע עלי לא רק ברמה האישית אלא גם שיפור רב בצד המקצועי. כיועץ ארגוני שמוביל שינויים ומתמודד כל הזמן עם קונפליקטים, השיחות עם אבי סביב הדילמות המקצועיות עוזרות לי להיות הרבה יותר מדויק, ממוקד בסיטואציה וחד לגבי הצעד שיש לנקוט. הפגישות עם אבי הן המתנה שאני נותן לעצמי.
ד"ר רונן ב.
בעל חברת היי-טק
 
 זכיתי לליווי של אבי רכטמן כיועץ ארגוני וניהולי בתפקידי כמנהלת העמותה להעצמה כלכלית לנשים. עבודתו עימי התאפיינה בהקשבה, בתשומת לב, ובהתגייסות עמוקה וחד משמעית לעזרתי.

בתפקידי כמנהלת העמותה, מצאתי את עצמי לעתים בבדידות, בהתלבטויות, ומול דילמות אישיות, ערכיות ומקצועיות. כל זאת לצד אינטנסיביות רבה במשימה הארגונית של העמותה - סיוע לנשים להיחלץ מעוני ומפגיעות לעוני.

אבי רכטמן סייע לי בהבהרת המציאות הארגונית, בהחלטות, בשינויים ובפענוח חיי העמותה הרוויים באי ודאות מתמשכת ובתלות רבה בסביבה לשם הישרדות.  עבודת העמותה עם נשים מתבססת על פמיניזם, התעצמות כלכלית, סבלנות ואהדה ועל ההכרה שהעוני הוא כשל חברתי.  אבי רכטמן השכיל להבין לעומקה את עבודתי, ולסייע לי במסע.  

איילת אילני,
מנהלת
העמותה להעצמה כלכלית לנשים .                       
 
 
המפגשים מתקיימים בקליניקה בתל אביב ובזכרון יעקב.        
  דוא"ל : avirechtman@gmail.com      נייד:  054-3181788
   
  ייעוץ תוכן, עיצוב ובניית אתר : רונית אטלינגר click4u
  
לייבסיטי - בניית אתרים